Sloučení půjček / konsolidace /

Sloučení půjček najdeme v nabídce bank i nebankovních společností také pod pojmem konsolidace. Podstatou je, spojení dvou a více úvěrů do jednoho. Své závazky tak nejen zpřehledníte ale také zlevníte.

Sloučení půjček přináší hned několik výhod najednou. Jednou z nich je snížení měsíční splátky. Toto oceníte ve chvíli, kdy se vám sníží příjmy, nebo naopak zvýší měsíční náklady a dosavadní splátky vás příliš zatěžují. Navíc u půjček vesměs platíte i různé měsíční poplatky. Sloučením půjček tak může znamenat měsíční úsporu v řádu stovek, ale třeba i několika tisíc korun.

Dalším významným benefitem je snížení celkové ceny půjčených peněz. Tu neurčuje jen výše úroku, jak se mnoho lidí mylně domnívá, ale především  tzv. RPSN (roční procentní sazba nákladů). Ta zahrnuje nejen úrok, ale také všechny poplatky s půjčkou související. V případě sloučení více půjček do jedné tedy bude celková výše splátky a RPSN výhodnější než před ním.Pokud máte úvěrové produkty u více bank a nebankovních společností, musíte mít zpravidla i více účtů. Ne každý zvládá mít neustále na paměti, kolik kdy do které banky má poslat peněz a úhrada  jedné půjčky je pro něj mnohem jednodušší. 

Ale ani sloučení půjček není zcela bez rizik. Je potřeba si dát pozor na podmínky původních úvěrových smluv.  U některých, většinou starších smluv můžete také narazit na sankce za předčasné splacení. Než se pro sloučení půjček rozhodnete, prostudujte si, k čemu jste se zavázali.

Pozor také na to, že někdy bývá při konsolidaci část peněz určena  na úhradu původních závazků (půjčky, kreditní karty atd.) Ty nelze použít na nic jiného, než jejich úhradu. To, že jste původní závazky skutečně vypořádali, bývá nutné  doložit. Někdy je proto jednodušší, dohodnout se na úhradě závazku přímo věřiteli. Tuto částku je nutné přesně vyčíslit.

Konsolidaci je často možné vyřídit i z domova online nebo telefonicky, ale vždy budete potřebovat původní smlouvy. Zejména u vyšších půjček pak bude věřitel chtít doložení příjmů (potvrzení o výši příjmů, případně daňové přiznání) a také souhlas s nahlédnutím do tzv. úvěrových registrů (BRKI, NRKI a Solus). Zjistěte si také předem, zda vybrané sloučení se týká právě vašich půjček. V podmínkách konkrétní konsolidace je vždy uvedeno, jaké půjčky lze sloučit. Většina poskytovatelů je omezuje jak částkou, tak dobou splácení. Každopádně sloučení půjček se vyplatí, ale abyste našli to nejlepší řešení přesně pro vás, porovnejte si více nabídek. K tomu vám mohou pomoci srovnávače půjček a online kalkulačky.

Aktuality

 • Získání podnikatelského úvěru, jak na to

  30.7.2023

  Jak získat podnikatelský úvěr v prvním roce podnikání? U koho žádat? Firmám a podnikům s dlouholetou ...

                                          číst více ...

 • Jak funguje nebankovní hypotéka

  14.6.2023

  Jak funguje nebankovní hypotéka? Nebankovní hypotéka je druh nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti ...

                                            číst více ...

 • Jak se dostat z dluhové pasti?

  10.5.2023

  Jak se dostat z dluhové pasti? Refinancujte půjčkou na splacení dluhů. Už jste možná slyšeli tvrzení ...

                                            číst více ...

 • Ut et tortor metus

  7.8.2019

  Ut placerat nunc mauris at pulvinar lectus accumsan sed. Ut et tortor metus. 

 • Sed eget purus dui

  22.7.2019

  Nullam augue odio, elementum at est ut, eleifend ultrices lectus. Sed eget purus dui. 

 • In malesuada

  18.6.2019

  Duis risus est, tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.

 • Duis risus est

  3.6.2019

  At consectetur dignissim. In hac habitasse platea dictumst. Duis risus est, tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. 

 • Suspendisse eget

  12.3.2019

  Etiam sit amet convallis lectus. Suspendisse eget ex accumsan ex vulputate tempor et vel sem.

 • Nullam augue odio

  5.3.2019

  Nullam augue odio, elementum at est ut, eleifend ultrices lectus. Sed eget purus dui. Etiam sit amet convallis lectus. Suspendisse eget ex accumsan ex vulputate tempor et vel sem.

S čím vám můžeme pomoci ?

 

Půjčka s exekucí

Hrozí Vám, že přijdete o byt, dům, případně jinou nemovitost a banky Vám odmítají půjčit?

Pokud na Vás byla uvalena exekuce, nebo její uvalení hrozí, máme rychlé a efektivní řešení.

Chci vědět více

 

Podnikatelský úvěr

Začínate s podnikáním, nebo už  podnikáte a víte, že dostatek financí je pro Vaši činnost nezbytný.

Pokud Vám chybí zdroje financování, máme pro Vás podnikatelský úvěr.

Chci vědět více

 

Konsolidace úvěrů

Konsolidace úvěrů znamená, že Vám zajistíme refinancování, případně sloučení více nevýhodných půjček do jedné za mnohem výhodnějších podmínek pro Vás.

Chci vědět více

 

Operativní bydlení

Operativní bydlení je způsob, který Vám umožní získat potřebné finance. Za předem dohodnutých podmínek Vaši nemovitost odkoupíme.

V nemovitosti zůstáváte i nadále bydlet.

Chci vědět více

 

Výkup nemovitostí

Hrozí vaší nemovitosti exekuce nebo dražba? Je zadlužená?  Obraťte se na nás, dokážeme Vám pomoci i v takovéto situaci.

V nemovitosti můžete nadále bydlet.

Chci vědět více

 

Zpátky do banky

Poskytujeme klientovi nebankovní úvěr, případně jiný typ financování.

Tímto mu pomáháme  s překlenutím aktuální nepříznivé finanční situace a opětovným získáním bonity.  

Chci vědět více